16825214652029

NOVÁ KNIHA Z EDÍCIE O SLIMÁČIKOVI SLÁVKOVI

Výnimočná knižka, ktorá pomáha deťom spoznať svoje emócie, svoju hodnotu a podporuje lásku k sebe samému.

Počas nášho života sa dostávame do rôznych situácií. Každý zážitok nás formuje a vytvára naše JA. Napriek tomu, že je to neustály proces plný zmien, jeho základy sa vytvárajú v detstve. Až 85% našej osobnosti sa tvorí do 6 roku života. Je to celkom vysoké číslo, ktoré nám napovedá, akú veľkú moc máme v rukách my – dospelí.
Aké JA chceme pre svoje dieťa? Sebavedomé? Spokojné? Empatické? Je v našich silách mu v tom pomôcť? Ako?
Táto výnimočná kniha bude v predaji koncom roku 2023.
Ak máte záujem dozvedieť sa o jej vydaní medzi prvými,prosím zanechajte nám svoj email a my Vám napíšeme.
imageedit_1_5677516976_1_e1128526-d237-40b3-8713-e905018e6e32

Čo v knihe nájdete?

Základ knihy tvorí dlhoročná spolupráca učiteľky Mgr. Lindy Lilikovej a psychologičky doc. PhDr. Evy Poliakovej, CSc.. Spoločne sa venujú téme naučenej bezmocnosti u detí na prvom stupni základných škôl. Na základe svojich zistení z výskumov i praxe, vybrali 5 prvkov osobnosti, ktoré sú nosné pri budovaní emocionálne zdravého, sebavedomého a spokojného ja.

Tieto prvky nájdeme rozpracované vo forme týchto rozprávok:
∼SEBAPOZNANIE∼
Prečo kričím, plačem, mrnčím?

∼ SEBAREGULÁCIA∼
Viem sa prestať triasť

∼ SEBAÚČINNOSŤ∼
Dokážem sa zlepšovať

∼ SEBAHODNOTA∼
Som dôležitý

∼ SEBALÁSLA∼
Majme sa radi

Okrem príbehov v knižke nájdete aj námety na rozhovory, spoločné aktivity, omaľovanky a samozrejme aj kúsok teórie pre dospelých.
spodok
Slavko_kniha_vonku
Momentálne je v predaji Prvá z edície kníh o slimáčikovi Slavkovi, ktorá podporuje deti v prekonávaní ťažších chvíľ, buduje v nich duševnú pohodu a zvyšuje prirodzenú psychickú odolnosť. 
"Knižka o slimáčikovi Slavkovi je úžasná pomôcka pre rodiny, ktoré chcú vo svojich deťoch budovať psychickú odolnosť. Deťom pomáha nielen zamýšľať sa nad svojim psychickým fungovaním, ale vytvára aj intímny priestor pre rodiny na zdieľanie svojho vnútorného sveta posilňujúc väzby medzi členmi rodiny. "
 Veronika Kassova (MBPsS) 
Psychologický asistent

O autorke

Linda_Lilikova_1
Autorka knihy Linda Liliková je pani učiteľkou prvého stupňa na základnej škole. Na tému naučenej bezmocnosti a podpory psychickej odolnosti detí realizovala pod vedením psychologičky docentky Evy Poliakovej prvý výskum na Slovensku, za ktorý získali ocenenie. Počas siedmich rokov vytvorili ďalší výskum, ktorý je súčasťou publikácie pre pedagógov. Rozhodla sa svoje vedomosti sprostredkovať aj rodičom, aby získali potrebné nástroje pre správne smerovanie svojich detí na ceste k duševnej pohode.

Autorka je s svojimi výskumami a publikáciami pozývaná do médií, kde prezentuje danú tému pre širokú verejnosť.

RECENZIE od našich čitateľov

Knižka o slimáčikovi Slavkovi je úžasná pomôcka pre rodiny, ktoré chcú vo svojich deťoch budovať psychickú odolnosť. Deťom pomáha nielen zamýšľať sa nad svojim psychickým fungovaním, ale vytvára aj intímny priestor pre rodiny na zdieľanie svojho vnútorného sveta posilňujúc väzby medzi členmi rodiny.

Veronika Kassova (MBPsS)

Psychologický asistent, Rehabilitačná Psychiatria, Royal Edinburgh Hospital, Škótsko

Kniha vychádza z pozitívnej psychológie a zrozumiteľným jazykom približuje veľmi užitočné témy, akými sú motivácia prostredníctvom zmysluplnosti, úspechu či vytrvalosti. Môže byť výbornou pomôckou pre výchovu a poradenstvo v materskej škole či v prvých ročníkoch základnej školy.

Mgr. Katarína Štukovská,

Psychologička, kariérová poradkyňa z Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie.

Knižka stojí na dobrom základe na koncepte klasika pozitívnej psychológie Martina Seligmana, ktorý podporuje životnú spokojnosť a duševnú pohodu, Ak si prvky z tejto knižky zaradíme do života a naučíme sa s nimi pracovať, náš život môže naozaj vyzerať inak. Cez príbeh o slimáčikovi sa deti môžu dozvedieť, čo sa oplatí v živote vnímať a do čoho sa oplatí investovať energia.

PhDr. Jana Zemandl, PhD.

Psychologička, jedna z autoriek knižky “Psychológia pre milujúcich rodičov”

Kniha je krásnym pomocníkom deti zvládať neľahké situácie, s ktorými sa v živote stretli a vysporiadať sa s nimi. Je to také malé okno do sveta empatie, nádeje, lásky a porozumenia. Ja som veľmi vďačná, že túto knihu máme a obľúbili sme si ju. Prajem každému malému aj veľkému čitateľovi tejto knihy, aby si vážil samého seba, bol spokojný a milovaný vždy po jej prečítaní.

Veronika Labudová

maminka

Je to knižka, ktorá krásne učí deti vnímať emócie, vzdeláva, nabáda k rozprávaniu, vôbec k uvažovaniu nad radosťou, zmysluplnosťou, nádejou a vzťahmi.

Zlatica Puškárová

novinárka

Táto kniha hravou formou deťom aj rodičom ukazuje, ako si budovať psychickú odolnosť, tak, aby keď prídu náročné situácie, ich to nepoložilo, ale aby sa dokázali otriasť a ísť ďalej.

Michaela Ray de Witters

autorka knižného bestselleru Som skvelé dieťa – 7 pilierov destkého sebavedomia

Ďakujeme za možnosť prečítať si túto knižku. Dcérke v knižke dávala zmysel kapitola o tom, že hnev druhých nemusí mať s nami nič spoločné, lebo každý z nás môže mať zlý deň. Malému sa páčila časť o tom, že nie je na tom nič zvláštne, keď sa veci nepodaria hneď, skúšať viackrát a inak nakoniec vydá vytrvalosť. Knižka dala hodnotné uvedomenia aj mne, časti určené pre rodičov nám objasnia niektoré možné následky našej komunikácie, postojov. A dávajú tým príležitosť stať sa lepšími rodičmi.

Katarína Brňáková

majiteľka vydavateľstva TOP1knihy

Túto knihu vítam ako vynikajúcu pomôcku pre rodičov, ktorá prostredníctvom rozprávok o slimáčikovi Slávkovi ukazuje deťom, že vždy sa dá nájsť dôvod na radosť. Že všetko má svoj zmysel. Že ťažké dni ľahšie zvládneme spoločne s ľuďmi, ktorí pri nás stoja a ktorí nás podporujú. Že každý z nás niečo dokáže a že nádej nám pomôže prekonať nezdary a neúspechy.

Daniela Maťuchová

raditeľka centra Provitalis zaoberajúce sa zrakovým vzdelávaním

Ďakujem Vám všetkým za toto úžasné dielo. Knižočke sa veľmi tešíme a veľmi nám pomáha, slimáčika Slávka zbožňujeme. Máme doma inak obdareného 5 ročného Maxíka a zdravú sestričku Sarku. Obaja potrebujú pohladiť dušičku iným spôsobom a slimáčik Slávko to zvláda užasne.

Tamara Sirková

maminka

Priznám sa, poznám toho slimáčika viac než dôverne. Sama totiž pochádzam zo "slimáčej rodiny" a tento postoj k životu bol súčasťou mojej "ja" dlhé roky, čiastočne až do doby kým neprišla na svet naša Tami a v našej knižnici zrazu začali pribúdať aj podobné knižky, ktoré sú možno venované deťom, ale sú viac než potrebné pre nás dospelých. Preto Slávkovi prajem, aby sa dostal k čo najväčšiemu počtu rodín, a každý deň nám pripomenul, že život nie je len čiernobiely ale krásne farebný, že každý deň je dôvod na úsmev a všetko je len uhol pohľadu.

Agnesa Husztiová

maminka

Mala som isté očakávania a priznávam, že kniha ma prekvapila. Uvedomovala som si, že je to kniha pre detičky a vedela som tiež, s akým zámerom je písaná. Budovanie psychickej odolnosti detí. Večer som ju brala do rúk s dobrým pocitom, že je to jedna z tých kníh, s ktorými môžem moje malé dievčatko niečo naučiť. Kdesi v hlave som mala nastavenie, že to robím pre ňu a že ju príbeh o Slávkovi niečo naučí. Keď sme knižku v ten večer odkladali a ja som si išla ľahnúť, cítila som, že to nebolo len pre dcéru. Premýšľala som nad sebou a nad tým, ako sa občas podobám na slimáčika Slávka. Mnohí z nás čítajú „ťažkú“ motivačnú literatúru pre dospelých a pritom nemajú v tejto oblasti celkom zvládnuté základy. Knižka teda nemení len myslenie detí, ale aj nás, dospelých a ja za ňu ďakujem a odporúčam ju na spoločné čítanie s detičkami všetkým rodičom, ktorí chcú dať deťom tie najpevnejšie základy spokojného života.

Mária Cápová

zakladateľka portálu pre mamy spokojnamama.sk

Slimák Slávko nie je knižný hrdina, ktorý po prečítaní zapadne na poličke prachom! Budeme sa k nemu vracať tak často, ako to len pôjde... Budeme sa s ním tešiť z maličkostí, premýšľať o tom, čo nám robí radosť, čo nás skutočne baví a teší, o tom, že všetko, čo robíme má svoj zmysel, a keď ho poznáme, veci nám idú ľahšie, o tom, že aj ťažké dni dokážeme zvládnuť, keď máme pri sebe niekoho, kto nás miluje... O tom, že ako ja rada hovorím - každý je na niečo súci a aj o tom, že vždy existuje nádej.

Eva Krajancova Hraškova

maminka a autorka